O NÁS

- Největším úspěchem je pro nás skvěle fungující základna mažoretek a rodičů. Přátelských, usměvavých a skromných děvčat, které jdou do všeho společně. -

Náš klub vznikl v září roku 2007 jako kroužek mažoretek při Základní škole Rovniny v Hlučíně. Postupem času se název změnil na SK mažoretky Paprsky Hlučín. Děvčátka vyměnila kostýmy ve stylu klasických uniforem za nové, mnohem výraznější umělecká díla, bílé jarmilky za jazzové boty nebo elegantní bílé kozačky. Začala se zvyšovat i náročnost soutěžních sestav, která našim mažoretkám zajistila první úspěchy na nepostupových soutěžích (Tornádo, Stars cup, a další)

V roce 2014 se skupina seniorek vůbec poprvé zúčastnila MČR výkonnostní třídy "B". A právě zde nabralo všechno zcela nové obrátky. V tomto roce si z finále, které se konalo v Bělotíně, dovezla pódiová formace seniorek 3. místo a miniformace místo druhé. Následující rok (2015) bojovaly seniorky z Paprsků znovu na republikovém finále, tentokrát však ve Valticích. Po součtu bodů za pochodové defilé a pódiovou sestavu byla seniorkám udělena příčka nejvyšší - do Hlučína dovezly zlatou medaili a titul Vítěz výkonnostní třídy B. K zlatým medailím přidala seniorská miniformace spolu s kadetkovskou formací bronzová umístění. Ve zlaté cestě na MČR mažoretek v roce 2016 pokračovalo pochodové defilé kadetek a roku 2017 pódiová sestava juniorek - obě formace mají na kontě ocenění Vítěz MČR mažoretek.

K obrovskému průlomu došlo v soutěžní sezóně 2017/2018. Jednak jsme zaznamenaly menší změnu ve složení (v tomto roce u nás cvičily littlekadetky, kadetky, sóloformace juniorek a nově rodičovský tým), ale také si vůbec poprvé vezeme domů medaili z MČR výkonnostní třídy "A". Bronzovou příčku a titul II. Vicemistr ČR 2018 si odvezlo pódio kadetek, titul Vicemistr ČR, stříbrnou medaili naši rodiče Terčino Ultimátum. Zároveň vůbec poprvé mělo město Hlučín svého zástupce v rodičovské kategorii. Naše formace si na své konto úspěchů připisují ještě tituly Mistr, Vicemistr a II. Vicemistr ČR. Formace kadetek se na srpnovém Mistrovství světa v mažoretkovém sportu zařadila mezi TOP 6  kadetkovských pódiových formací .

Aktuální soutěžní sezóna 2018/2019 je k nám velice štědrá. Na MČR mažoretek jsme vybojovaly dvě bramborové příčky za formaci kadetek a sólo Sofinky. Na ostravském finále výkonnostní třídy "A" si juniorky za své pódio "Zloba - Královna černé magie" odnesly pátou příčku. Obrovským překvapením pro nás byla zlatá medaile a titul Mistr ČR pro rok 2019 v kategorii Classic Baton Junior.  Tato disciplína pro nás byla novou, ale vůbec ne lehkou, disciplínou. Bezchybné provedení pochodového kroku, synchron, ostrost, preciznost nejen při práci s hůlkou, ale zejména při změně útvarů. Naše děvčata se s tímto poprala na výbornou a my jsme na ně právem hrdí. Obě juniorské formace zároveň získaly postup na ME a srpnové mistrovství světa.

Na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se konalo předposlední srpnový týden v pražské hale Královka, juniorky zabojovaly a úspěchy byly víc než pohádkové. Po týdenní přípravě předvedly ve středu 21.8. svou juniorskou formaci "Zloba" odborné porotě, která byla složená z mezinárodních rozhodčích. Sestava se povedla nad naše očekávání a my doufaly v krásné umístění. Moment, kdy se halou ozvala věta "A new World Champion in category Baton Junior stage is a team...mažoretky Paprsky Hlučín!", se nám navždy zapíše do našich srdcí. Neskutečné se stalo skutečným a juniorkám se na krku houpala zlatá medaile.

V sobotu 24.8. šla naše děvčata znovu do akce - a to hned dvakrát. Výkony děvčat jak v pochodovém defilé, tak pódiové sestavě byly krásné, nicméně jsme dobře věděly, že to umí zajet lépe. Při vyhlášení panovala nervozita, která ale opadla v momentě, kdy vyhlásily, že naše děvčata zcela ovládla i disciplínu Classic Baton Junior.

Do Hlučína jsme tedy dovezly dvojnásobné Mistryně světa v mažoretkovém sportu pro rok 2019....Ještě nyní tomu nevěříme.